Tjenesteledere RSD

RDS for følgende fonde, ASF, YES, EF og ”The Golden Book”.
Torben Kristensen
Viborg Y’s Men’s Club
Pebermyntevej 49, 8800 Viborg
+45 2462 1671
asf@ysmen.dk - t.kristensen@get2net.dk

 

RSD - Klubbens fortsatte  udvikling
John Skovhus Nielsen
Odense Y’s Men’s Club
Ugletoften 7, Højby, 5260 Odense S
+45 40514776
ugletoften7@gmail.com

 

RSD - Udvikling af nye klubber
Carsten Bai
Vitus Bering Y’s Men’s Club
Østerhøjsvej 9, Egebjerg, 8700 Horsens
+45 30 32 84 5
carsten.bai@gmail.com

 

RSD – Broderklubber & World Outlook
Villy Mølgaard
Jernbanegade 17, 1, 9000 Aalborg
+45 4046 8323
Aalborg 3 Y’s Men’s Club
broderklubber@ysmen.dkconnyogvilly@gmail.com

 

RSD – CEE – ekstension Central Østeuropa
Henrik Jeppesen
Vejle Vadestedet Y’s Men’s Club
Tidseltoft 17, 7100 Vejle
+45 2679 3912
jeppe@dantechdk.comintex@ysmen.dk

 

RSD for presse
Poul Erik Petersen
Nibe Y’s Men’s Club
Lundevej 151, 9240 Nibe
+45 27 12 39 18
pepnibe@gmail.com - presse@ysmen.dk

 

RSD – Nyhedsbreve, Facebook, Twitter, Hjemmeside, intranet
Axel F. A. Hansen
Tørning Len Y’s Men’s Club
Langelinie 14, 6520 Toftlund
+45 2657 7577
axel.f.a.hansen@gmail.cominfo@ysmen.dk

 

RSD – Time of Fast (TOF)
Hans Kristian Lundsgaard
Brædstrrup Y’s Men’s Club 
Østervang 40 D, 8654 Bryrup
+45 40 37 85 69
hklundsgaard@gmail.comtof@ysmen.dk

 

RSD – BF, Brother Hood Fund, Frimærker
Erik Sangild
Hillerød Y’s Men’s Club
Ternevej 9, 3300 Frederiksværk
+45 4095 6909
sangild@vip.cybercity.dk bf.dk@ysmen.dk

 

RSD – TC, Rejsekoordinator, iGo, STEP og STEP for ALL.

Jørgen Simmelkjær Sandgaard
Holbæk Fjord Y's Men's Club
Kløvermarken 3, Kisserup, 4300 Holbæk
+45 20 28 09 78
j.s.sandgaard@gmail.com

 

RSD for Inspirationsudvalget

Lisbeth Kattenhøj
Vitus Bering Y’s Men’s Club
Mirabellehegnet 45, 8700 Horsens
+45 30 38 73 88
lkattenhoj@gmail.com

 

RSD - Momskompensation Økonomisk råd og- vejledning, momskompensation (Isobro),

Hans Nørgaard Wedel
Sct. Jørgens Y's Men's Club, Holstebro
Uffesvej 10, 7500 Holstebro
+45 26 82 64 17
hnw@email.dk

 

RSD - Kontakt til KFUM & KFUK og K-Familien

Nis Madsen Thaysen
Alssund Y’s Men’s Club
Mysundevej 9, 6400 Sønderborg
+45 2330 3265
​​​​​​​nis.thaysen@mail.dk